Hakkımızda

FARKLI KONSEPTİ İLE ‘BIG YELLOW TAXI BENZİN CAFE’ BALÇOVA’DA HİZMETE GİRDİ...
Farklı hizmet anlayışı ile İzmir Balçova’da açılan ‘Big Yellow Taxi Benzin Cafe’nin müdürü Fatih Yılanlık, bu hafta Diva’nın konuğu oldu.


Big Yellow Taxi'nin 39. şubesini İzmir'de açtınız. Türkiye'de sevilen, beğenilen bir marka zinciri olma sürecinizden bahseder misiniz?

FATİH YILANLIK ; Ertekler Grup olarak akaryakıt ve galeri işinden sonra hem rahat hem nezih hem görünümüyle hem de aktivite olarak Balçova'da böyle bir cafenin eksikliğini gözlemledik ve Türkiye'ye yayılmış bu marka ile yaptığımız bir takım görüşmeler sonucunda franchsing aldığımız Big Yellow Taxi Benzin Cafe'yi Balçova'da hizmete sunduk.


Mekanın konsept ve dekorasyonu oldukça farklı. Böyle bir konsept oluşturma fikri nasıl ortaya çıktı?

Bununla ilgili çok güzel yorumlar alıyoruz, fotoğraf çekmeye gelenler bile oluyor. Biz var olan Benzin Cafe konseptine kendimize özgü şeyler kattık ve biraz daha farklılaştırdık. Ayrıca şubemizin geniş bir alana sahip olması nedeniyle de çok güzel bir görüntü ortaya çıktı. Dekorasyonumuz modern ve retro tarzını yansıtıyor. Özellikle de Chevrolet koltuklarımız oldukça başarılı ve yoğun ilgi görüyor.

Açıldığı günden bu yana İzmirliler'in Big Yellow Taxi'ye ilgisi nasıl?

Çok güzel bir açılış ile başladığımız 30 Kasım'dan bu yana çok büyük bir ilgi ile karşı karşıyayız. Özellikle bu bölgede böyle bir ihtiyaç olduğunu biliyorduk. Özellikle hafta sonları zerevasyon ile çalışmaya başladık.

Big Yellow Taxi'nin diğer cafe ve restoranlardan farkı ne?

Dünya mutfağından nargilesine, maç yayınlarında tüm yerli ve yabancı içeceklere kadar insanların aradığı her şeyi bir arada bulunduruyoruz. En büyük farkımız bu. Ayrıca çok değişik ve geniş bir menümüz var.

Müşterilerinize ne gibi hizmetler sunuyorsunuz?

Ücretsiz vale hizmetimiz, otoparkımız, oyunlarımız, ücretsiz maç yayınımız, nargile, fast food, dünya mutfağı ve tüm içecek grubumuz ile her şeyi içinde barındıran menümüz ve işinde profesyonel ekibimiz ile müşterilerimizi memnun etmek adına elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

Big Yellow Taxi’de farklı ne gibi organizasyonlar gerçeklşiyor?

Özellikle şirket içi yemek ve organizasyonlar, doğum günleri, yakın zamanda hiç bir yerde olmayan çok değişik bir tarzda haftanın belli bir günü de karaoke geceleri, ayda bir kokteyl geceleri, jazz geceleri gibi değişik organizasyonlarımız olacak.

2014 yılı hedeflerinizden bahseder misiniz?

Bu nokta ile başladığımız Benzin Cafe yolculuğumuzu İzmir ve Ege Bölgesi’ne yaymayı düşünüyoruz.

Çeşitli menülerle dünya mutfağından lezzetleri müşterilerinize sunuyorsunuz. Lezzetlerinizin sırrı nedir?

İşinde çok uzman ve profesyonel olan şeflerimiz, ayrıca sadece menümüz için BYT Gıda tarafından İstanbul’da 1 aylık eğitime alındılar. Hem sunumumuz hem de lezzetimiz ile çok başarılı yorumlar alıyoruz.